Molekuła młodości stosowana w znoszeniu remodelingu tkanek, zwiotczeń skóry w obszarze twarzy, szyji, wewnętrznej stony ramion i dłoni. Prophilo interweniuje w fizjologicznym procesie starzenia się tkanek, w obecności zmian we włóknach elastycznych i kolagenie, zwiotczeniu tkanek, w procesie naprawy tkanki skórnej oraz w przypadku zaburzeń lub utraty tkanki tłuszczowej.
Jest to usuwanie miejscowych złogów tłuszczu. Aqualyx jest preparatem niszczącym błony komórek tłuszczowych. Składnikiem aktywnym jest deoksycholan sodu, który wstrzyknięty w tkankę tłuszczową powoduje niszczenie jej komórek, które transportowane są do wątroby i wydalane z organizmu przez nerki. Najlepsze efekty są osiągane u pacjentów z prawidłową wagą lub z lekką nadwagą z miejscowym nagromadzeniem tłuszczu. Preparat sprawdza się w takich miejscach w których pomimo ćwiczeń i diety nie udało się wyeliminować.
Zabieg intalipoterapii polega na podaniu preparatu Aqualyx bezpośrednio do tkanki tłuszczowej poprzez iniekcję (zazwyczaj są to 2 iniekcje) przy zastosowaniu specjalnie do tego celu opracowanych igieł. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, ponieważ do roztworu dodawane jest znieczulenie którego działanie trwa około 30 min. Zabieg może być wykonywany wyłącznie przez lekarzy którzy odbyli specjalistyczne przeszkolenie.
Objawy bezpośrednio po zabiegu:
Po zabiegu Pacjent od razu wraca do codziennych czynności. Odczuwa się swędzenie, pieczenie oraz tkliwość miejsca poddanego zabiegowi i są to pożądane efekty uboczne świadczące o skuteczności i działaniu podanego roztworu. Przez kolejne dni widoczne może być zaczerwienienie i obrzęk. Skóra będzie lekko bolesna i tkliwa. Jest to normalna reakcja organizmu na zabieg i ustępuje samoistnie. Tak jak we wszystkich zabiegach iniekcyjnych po zabiegu Aqalyx mogą pojawić się krwiaki w miejscu iniekcji.
Peptydowa terapia włosów to innowacyjny zabieg hamujący wypadanie włosów i przyspieszający ich odrost poprzez pobudzenie krążenia i rewitalizację mieszków włosowych. Prace na tym preparatem trwały ponad 10 lat – ich zwieńczeniem jest nowa opatentowana formuła 7 rewolucyjnych peptydów i kwasu hialuronowego. Innowacyjność to nie tylko sam skład, ale również nowa opatentowana technologia Przedłużonego Uwalniania Substancji Aktywnych – „Sustained Release Technology”. Już pierwszy zabieg hamuje wypadanie włosów, natomiast kolejne stymulują odrastanie nowych, zagęszczają je i pogrubiają. Spektakularne efekty widać już po 2 miesiącach, peptydowa terapia włosów wymaga jedynie 4 zabiegów w odstępach co 2 tygodnie. Terapię należy powtórzyć po roku.
Dla kogo jest przeznaczony zabieg?
Peptydowa terapia włosów jest skuteczna w leczeniu zarówno kobiet jak i mężczyzn, w przypadkach łysienia androgenowego jak i utratę włosów powodowane stresem, złą dietą, częstym farbowaniem lub też niewłaściwą pielęgnacją włosów i skóry głowy. Zabieg często stosowany jest jako uzupełniający wraz z przeszczepem włosów.
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?
ciąża i karmienie piersią,
wiek poniżej 18 roku życia,
uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu,
zmiany skórne,
choroby skóry,
infekcje lub następstwa zakażeń paciorkowcami,
przyjmowanie leków immunosupresyjnych,
terapia sterydowa,
choroby autoimmunologiczne,
niewyrównana cukrzyca,
choroby reumatyczne,
powtarzające się anginy,
zapalenie wsierdzia.
Jak wygląda zabieg?
Pojedynczy zabieg trwa do ok. 30 min. i polega na wykonaniu serii mikro wkłuć. Jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga znieczulenia, ponieważ w przeciwieństwie do mezoterapii wymaga mniej wkłuć – podawana jest niewielka ilość skoncentrowanego preparatu.
Zalecenia pozabiegowe:
przez dobę po zabiegu nie należy myć włosów,
nie pić alkoholu przed i po zabiegu.
Jakie są efekty zabiegu?
powstrzymuje wypadanie włosów,
skuteczność w walce z alopecją,
przyspiesza odrost włosów,
pogrubia i zagęszcza włosy,
pobudza krążenie i poprawia ukrwienie skóry głowy,
Peptydy biomimetryczne należą do naturalnie występujących w skórze białek i czynników wzrostu, z czasem ich ilość maleje i tym samym dochodzi do upośledzenia kontrolowanych przez nie procesów regeneracyjnych. Dostarczane z zewnątrz syntetyczne peptydy biomimetryczne mają za zadanie przejąć funkcję brakujących peptydów naturalnych. GVO peptydy biomimetczne jest to zabieg dla wszystkich typów skóry, w tym również dla skóry wrażliwej z tendencją trądziku różowatego. Zabieg poprawia elastyczność, nawilżenie i napięcie skóry
Wskazania:
zabieg przeznaczony głównie dla skóry wrażliwej, zaczerwienionej z tendencją do trądziku różowatego,
dla skóry suchej, ze zmarszczkami,
zabieg przeznaczony jest również dla skóry z delikatnymi przebarwieniami.
Lekarz ustala intensywność zabiegu (trzy poziomy), które są zależne od oceny stanu Pacjenta. Zabiegi GVO wykonuje się co 7 do 15 dni, całkowita liczba zabiegów to 4-6, zabiegi podtrzymujące efekt należy wykonywać co 1-2 miesiące.
Bardzo korzystne efekty daje połączenie zabiegu z mikronakłuwaniem.
Terapia jest dopasowana do indywidualnych potrzeb każdego Pacjenta, wymaga różnego czasu stosowania w zależności od fototypu.
Częstotliwość zabiegów:
Zabiegi wykonujemy w odstępach od tygodnia do miesiąca zgodnie z zaleceniami lekarza. Serię należy rozpocząć od trzech zabiegów w odstępach tygodniowych, a następnie sukcesywnie wydłużać czas pomiędzy kolejnymi zabiegami w zależności od intensywności melasmy lub przebarwień.
Peeling medyczny PRX-T33, to nowatorska metoda biorewitalizacji skóry. Preparat jest unikatowym połączeniem kwasu TCA z nadtlenkiem wodoru i kwasem kojowym, dzięki czemu działanie poszczególnych składników znanych od lat w medycynie kumuluje się a ich działania niepożądane zostały wyeliminowane. Preparat daje rewelacyjny efekt liftingujący, odmładzający, zwiększa napięcie i rozjaśnia skórę. Jest to delikatny, bardzo lubiany przez Pacjentów zabieg, nie powodujący łuszczenia się skóry.
Zabieg wykonywany jest:
bez użycia igły,
jest przyjemny, szybki i bezbolesny,
pozwala na zajmowanie się dużymi obszarami ciała w jednej sesji zabiegowej (twarz, szyja, dekolt, biust , grzbiety dłoni w 30 min.),
zabieg dla wszystkich grup wiekowych
dobrze akceptowany przez mężczyzn (którzy nie lubią bólu i krwi podczas zabiegów),
zabiegi są w małych odstępach (6 zabiegów w tygodniowych odstępach),
skrócenie czasu oczekiwania na efekty w porównaniu do innych technik takich jak lasery czy radiofrekwencja,
PRX-T33 może być zabiegiem bankietowym (na 1-2 dni przed),
możliwość stosowania peelingu przez cały rok, nawet latem.
Dzięki
temu, że zabieg jest skuteczny, nieinwazyjny i bezbolesny można stosować go w terapiach łączonych przed mikronakłuwaniem, mezoterapią, fibryną bogotopłytkową oraz po zabiegach wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym, co spektakularnie wzmacnia efekty zabiegów.
Wskazania:
odmładzanie twarzy, szyi, dekoltu, grzbietów rąk i wybranych miejsc na ciele,
świeże rozstępy i blizny potrądzikowe,
melasma.
PRX-T33 znajduje zastosowanie:
W przypadku różnych dolegliwości w różnych okresach życia:
w wieku 5-12 lat blizny (ospa wietrzna, liszajec),
12-25 lat zastępuje oczyszczenie twarzy(wygładza skórę i ułatwia redukcję zaskórników),
Preparaty stymulujące produkcję kolagenu, elastyny, poprawiające mikrokrążenie, spłycające zmarszczki, poprawiające strukturę skóry oraz likwidujące cienie pod oczami. Preparat dobiera się do indywidualnych potrzeb pacjenta
fibryna bogatopłytkowa,
Electri, Xela Rederm 1,1% -oba preparaty zawierają kwas hialuronowy i bursztynian sodu,
Sunecos 200 zawierający kwas hialuronowy i aminokwasy.
Jest to innowacyjna metoda regeneracji skóry za pomocą oczyszczonego kolagenu. Linerese to biomateriał służący do rekonstrukcji i odbudowy tkanek, stymulujący fibroblasty do wytwarzania włókien nowego kolagenu. Zabieg można stosować profilaktycznie już po 25 roku życia w celu zahamowania procesów starzenia przez utrzymanie prawidłowego poziomu kolagenu lub leczniczo dla odzyskania utraconej jędrności, elastyczności i gęstości skóry. Linerase może być podawany w każdej okolicy twarzy i ciała, ze względu na swoją delikatność i wysoki profil bezpieczeństwa zalecany jest do stosowania w okolicy oczu, ust, szyi, dekoltu czy dłoni.
Wskazania:
regeneracja i odbudowa ubytków skórnych,
leczenie blizn,
redukcja zmarszczek i wiotkości skóry,
poprawa elastyczności i sprężystości skóry twarzy i całego ciała.
Opis zabiegu:
biostymulacja na poziomie naskórkowym – maska złuszczająca
biostymulacja na poziomie skóry właściwej – iniekcje atelokolagenu Linerase,
ukojenie po zabiegu – maska regenerująca.
Czy
zabieg jest bolesny?
Zabieg Linerase jest małoinwazyjny i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Po zabiegu w miejscu podania może pojawić się zaczerwienienie, pieczenie, obrzęk, swędzenie i tkliwość. Objawy te ustępują samoistnie w przeciągu kilku minut po zabiegu lub maksymalnie w ciągu 3-7 dni.
Schemat terapii:
Całkowita
kuracja składa się z 2-4 zabiegów. Pierwsze efekty
w postaci zwiększonej gęstości, elastyczności i blasku skóry widoczne są już
po 7-14 dniach i utrzymują się się przez okres 1 do 1,5 roku.
Mezoterapia jest metodą leczenia schorzeń skóry. W zależności od potrzeb Pacjenta wstrzykiwanie są w wielu miejscach małe dawki różnego rodzaju substancji leczniczych. Długoletnia ekspozycja na szkodliwe czynniki środowiska: stres, palenie tytoniu, używki czy promieniowanie słoneczne doprowadzają do niekorzystnych zmian w skórze. Mezoterapia pozwala na odwrócenie lub zahamowanie wielu tych zmian i jest cennym elementem medycyny anty – aging.
Mezoterapia wywiera wpływ na skórę poprzez właściwości wstrzykiwanych preparatów ale także samo nakłuwanie
skóry powoduje cały szereg
korzystnych efektów
takich jak:
pobudzenie fibroblastów do produkcji nowego kolagenu i włókien elastyny,
powstawanie nowych naczyń krwionośnych,
poprawę mikrokrążenia,
poprawę metabolizmu i pobudzenie
procesów
regeneracji skóry,
hamowanie tworzenia wolnych rodników,
poprawę odżywienia skóry.
Powyższe
elementy terapii anti – aging warunkują znaczącą przewagę
mezoterapii igłowej nad tzw. mezoterapią
bezigłową.
Skład preparatów które podaje się do skóry techniką mezoterapii jest dostosowany do różnego rodzaju przypadków. Są to najczęściej
mieszaniny aminokwasów,
witamin, mikroelementów, hydroksyapatytu oraz kwasu hialuronowego.
Techniką mezoterapii podajemy również
autologiczne preparaty pozyskiwane z krwi Pacjenta takie jak fibryna
bogatopłytkowa czy osocze bogatopłytkowe.
Zabieg wykonywany jest z użyciem bardzo cienkiej igły. Iniekcje
są praktycznie niebolesne, jeśli Pacjent ma niski próg bólowy wówczas możliwe jest zastosowanie przed
zabiegiem kremu znieczulającego. Po
zakończeniu zabiegu można spodziewać się widocznych na skórze punkcików w miejscach wstrzyknięć które utrzymują się od 6 do 72
godzin, możliwe jest powstanie niewielkich zasinień utrzymujących się przez
kilka dni, zazwyczaj łatwych do zamaskowania makijażem.
Kiedy
jest i jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?
Pierwsze rezultaty widoczne są praktycznie kilka dni po wykonaniu zabiegu. Skóra staje się rozjaśniona i lepiej nawilżona, natomiast w późniejszym czasie dochodzi do remodelingu skóry co skutkuje zwiększeniem gładkości, poprawą gęstości skóry a także do korekcją drobnych zmarszczek. Optymalny czas dla zabiegów mezoterapii to jesień zima i wiosna, ponieważ latem promieniowanie słoneczne może doprowadzić do przebarwień skóry. Schemat terapii to najczęściej 2-3 zabiegi w odstępach miesięcznych a następnie zabiegi podtrzymujące efekt raz na 6 m-cy.
Zalecenia pozabiegowe:
utrzymanie higieny po
zabiegu w celu uniknięcia zakażeń,
zaczerwienienie i obrzęk wynikające z nadwrażliwości na
składniki preparatu, ustępujące zazwyczaj
po kilku minutach lub godzinach,
bolesność czy swędzenie w miejscu wstrzyknięcia, ustępują w przeciągu 72
godzin,
krwiaki – w przypadku kiedy igła trafia na naczynie krwionośne,
należy więc pamiętać aby na 3 dni przed zabiegiem zaprzestać przyjmowania leków przeciwkrzepliwych np.
aspiryny.
Mikronakłuwanie jest terapią przeznaczoną dla osób o wiotkiej, cienkiej skórze, z brakiem elastyczności, z widocznymi rozstępami i bliznami, Polega na tworzeniu drobnych, punktowych mikrouszkodzeń skóry, które w sposób naturalny pobudzają procesy jej regeneracji, stymulując powstawanie nowego kolagenu i elastyny, wytwarzanie tych białek ma miejsce w 2-4 tygodniu od wykonania zabiegu. Nakłucia wykonywane są za pomocą urządzenia wyposażonego w mikroigiełki o różnej długości. Długość igiełek zależna jest od obszaru który poddajemy zabiegowi. Najlepiej przeprowadzić od 3 do 4 zabiegów w odstępach miesięcznych.
Regeneracja skóry:
Mikrouszkodzenia skóry mają pozytywny na zwiększenie elastyczności skóry, ale bardzo dobre efekty uzyskuje się po aplikacji na uszkodzoną skórę preparatów zawierających witaminy, aminokwasy, peptydy czy minerały. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest terapia łączona z zastosowaniem osocza czy fibryny bogatopłytkowej, gdzie płytki krwi wydzielają w skórze cytokiny dodatkowo stymulując procesy regeneracji skóry.
Czy zabieg jest bolesny?
Ponieważ na skórze wykonywane są nakłucia, będą one oczywiście w pewien sposób odczuwalne dla Pacjenta. Dla poprawy komfortu, wykorzystuje się jednak specjalne substancje znieczulające, które nakładane są bezpośrednio na skórę. W ten sposób, dyskomfort z zabiegu jest znacznie minimalizowany i nie powinien stanowić przeszkody do podjęcia terapii.
Jest to substancja hamująca uwalnianie acetylocholiny odpowiedzialnej za przekazywanie impulsów pomiędzy zakończeniami nerwowymi a zaopatrywanymi przez nie mięśniami. Nie dochodzi wówczas do kurczenia się mięśni, a zmarszczki mimiczne przestają być widoczne. Toksynę botulinową stosuje się w medycynie również doleczenia nadpotliwości, do leczenia migren, zeza, w stomatologii terapia toksyną botulinową jest jednym z elementów leczenia bruksizmu objawiającego się zgrzytaniem i starciem powierzcni zębów.
Wskazania:
zmarszczki wokół oczu tzw. kurze łapki
zmarszczki nasady nosa tzw. królicze
poprzeczne zmarszczki na czole
zmarszczki pomiędzy brwiami, tzw. lwia bruzda
tzw broda brukowana
pręgi szyi
bruksizm, przerost mięśni żwaczy
nadpotliwość pach, dłoni i stóp
Efekty:
Pojawiają się po około tygodniu w postaci wygładzenia zmarszczek, czy eliminacji nadpotliwości w ostrzykiwanej okolicy i utrzymują się przez okres od 4 do 6 miesięcy. Efektem może być także likwidacja objawów bruksizmu oraz bardziej subtelny owal twarzy dzięki zmniejszeniu widoczności mięśni żwaczy.
Schemat terapii:
Zabiegi można powtarzać co 6-8 m-c, ale nie częściej niż co 3 m-c.
Opis zabiegu:
Niewielką ilość toksyny wstrzykuje się w precyzyjnie wybrane punkty w leczonej okolicy. zabieg zazwyczaj nie wymaga znieczulenia . Injekcje są są wykonywane za pomocą ultracienkiej igły.
Zalecenia pozabiegowe:
nie należy masować leczonej okolicy
nie należy pochylać głowy do dołu
unikać wysiłku, siłowni, sauny
Przeciwskazania:
miastenia gravis , zespół Lamberta-Eatona, stwardnienie zanikowe boczne
zabieg można wykonać co najmniej na tydzień po odstawieniu leku
Działania niepożądane:
Zdarzają się rzadko i nie są trwałe. Jest to nadmierne podniesienie brwi lub opadanie brwi, opadanie powieki , ból głowy ustępujący po podaniu leku przeciwbólowego.Efekty nadmiernego zwiotczenia mięśni utrzymują się przez okres od 2 do 6 tygodni. Czasami w miejscu wstrzyknięcie może pojawić się ból, mrowienie, przejściowy obrzęk lub mały krwiak.
Do powiększania i modelowania ust stosuje się najwyższej jakości
bezpieczne i dobrze tolerowane przez organizm wypełniacze oparte na bazie kwasu
hialuronowego. U młodszych osób przeważnie wykonywana jest korekta niedostatecznie wykształconej wargi górnej lub dolnej a u starszych natomiast często celem zabiegu jest nawilżenie oraz poprawa konturu ust co skutkuje również zanikiem drobnych, okolicznych zmarszczek tzw. „zmarszczek palacza”. Wargi odzyskują kolor, napięcie i młodzieńczą jędrność.
Zastosowanie
kwasu hialuronowego umożliwia:
zwiększenie
objętości i nawilżenie ust,
modelowanie konturu,
podniesienie kącików ust,
poprawę zarysu łuku kupidyna,
redukcję drobnych zmarszczek nad górną wargą.
Efekty zabiegu:
Efekty utrzymują się od 6 do 12 miesięcy w zależności od m.in od
rodzaju skóry i trybu życia Pacjenta oraz rodzaju podanego preparatu.
Przebieg zabiegu:
Powiększanie
i modelowanie ust polega na wprowadzeniu za pomocą cieniutkiej igły preparatu kwasu
hialuronowego w formie przeźroczystego, elastycznego żelu. Na trzy dni przed
zabiegiem nie można stosować leków przeciwzapalnych oraz aspiryny. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym (krem znieczulający lub znieczulenie stomatologiczne). Po podaniu preparatu może wystąpić niewielki obrzęk, małe krwiaki i lekka bolesność utrzymująca się przez kilka dni. Po zabiegu należy unikać masowania, dotykania oraz nadmiernego poruszania
ustami. Przeciwskazane są sauna, opalanie (solarium) oraz nadmierny wysiłek
fizyczny (siłownia).
Przeciwwskazania:
ciąża i okres karmienia,
choroby autoimmunologiczne,
stany zapalne w obrębie iniekcji (trądzik, opryszczka),
Naturalnie
występujący w skórze kwas
hialuronowy jest podstawowym składnikiem
utrzymującym jej nawilżenie i jędrność. Wraz z upływem
lat jego ilość maleje, co skutkuje pojawianiem się zmarszczek oraz utratą
napięcia i nawilżenia. Uzupełnienie skóry
preparatem zawierającym kwas hialuronowy
wypełnia zmarszczki, nawilża i wygładza skórę,
poprawia owal twarzy oraz stymuluje
procesy regeneracyjne.
Zabieg ten służy do wypełnienia:
bruzd
nosowo – wargowych,
bruzd
marionetki,
zmarszczek.
Do wypełnienia zmarszczek używany jest kwas hialuronowy. Procedura polega na podaniu preparatu za pomocą iniekcji śródskórnych i podskórnych w wybrane okolice. Dla zwiększenia komfortu Pacjenta zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. W wyniku iniekcji mogą pojawić się obrzęki i krwiaki w miejscu podania preparatu, które znikają w okresie 1 tygodnia.
Efekty widoczne są
zaraz po zakończeniu zabiegu:
całkowite
wygładzenie lub znaczne spłycenie zmarszczek,
nawilżenie
skóry.
Rezultat
utrzymuje się w zależności od rodzaju zastosowanego preparatu i cech
osobniczych pacjenta – od 8 do 16 miesięcy. Po tym okresie preparaty ulegają
całkowitemu wchłonięciu
– co jest zaletą – ponieważ nie powodują trwałych zmian wyglądu twarzy. Jednak
nawet po całkowitym wchłonięciu preparatu skóra wygląda lepiej dzięki właściwościom pobudzania
procesów regeneracyjnych przez kwas hialuronowy.
Po zabiegu należy pamiętać o unikaniu słońca, sauny i solarium.
Face of ageless woman with no wrinkles on her face looking away
Co to jest soft lifting?
Soft lifting to zabieg odmłodzenia i rewitalizacji skóry za pomocą stabilizowanego kwasu hialuronowego. Działanie kwasu reguluje poziom nawodnienia, elastyczność oraz napięcie skóry. Prawidłowo wykonany zabieg poprawia wygląd całej twarzy a nie tylko jej określonych partii.
Wskazania do zabiegu Soft Liftingu:
cieńka skóra twarzy z drobnymi zmarszczkami,
delikatna okolica ust,
wiotka skóra dekoltu,
wiotka skóra grzbietów dłoni.
Efekty:
naturalny i zdrowy wygląd skóry,
poprawa owalu twarzy,
zaokrąglenie policzków,
wysmuklenie twarzy,
poprawa napięcia i nawilżenia skóry twarzy,
poprawa stanu skóry dekoltu, szyi i dłoni.
Opis zabiegu:
Zabieg polega na linijnym śródskórnym lub podskórnym podaniu stabilizowanego kwasu hialuronowego za pomocą tępo zakończonej miękkiej kaniuli. Cienkie mikrokaniule eliminują uczucie bólu oraz powodują, że zabieg jest bezpieczny, Po zabiegu nie będą widoczne obrzęki, zaczerwienienia skóry, zasinienia, gdyż nie dochodzi do uszkodzenia naczyń i nerwów. Zabieg daje naturalny efekt tworząc pod skórą delikatną siatkę która zapobiega tworzeniu się zmarszczek i pozwala modelować owal twarzy, poprawia kondycję skóry i jej nawilżenie. Soft Lifting jest zabiegiem bezbolesnym, nie wymagającym znieczulenia. Po zabiegu można wrócić do codziennych zajęć.
Zabieg trwa ok. 30 minut.
Zalecenia pozabiegowe:
Po zabiegu należy unikać promieniowania słonecznego (także solarium) i nie narażać skóry na działanie ekstremalnych temperatur (intensywne zimno, sauna), wskazane jest za to picie dużej ilości wody. Odstęp czasowy pomiędzy pomiędzy zabiegiem soft lifting a innymi zabiegami (botoks, laser, peeling) powinien wynosić minimum trzy tygodnie.
Schemat terapii:
Zalecane są 3 zabiegi w odstępach 3-4 tygodniowych. Cykl zabiegów można powtórzyć po 6 miesiącach.
Kiedy jest widoczny efekt zabiegu i jak się długo utrzymuje?
Zabieg dedykowany jest osobom w każdym wieku, które chcą wyglądać bardzo naturalnie a jednocześnie świeżo i promiennie. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu a po wykonaniu serii zabiegów skóra staje się odmłodzona, zaś owal twarzy zostaje delikatnie wymodelowany.
Przeciwwskazania:
ciąża, karmienie piersią,
nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
choroby autoimmunologiczne,
opryszczka, trądzik,
niewyrównana cukrzyca,
choroba nowotworowa,
skłonność do powstawania blizn przerostowych.
Objawy niepożądane:
zaczerwienienie, obrzęk,
ból w miejscu wstrzyknięcia – objawy te znikają do 72 godzin,
swędzenie w przypadku skóry wrażliwej,
nadwrażliwość w miejscu podania preparatu,
rzadko obrzęk i zgrubienie mogące utrzymywać się przez kilka tygodni.
Jest to zabieg uzupełniający ubytki objętości twarzy związane z
wiekiem Wraz z wiekiem tkanka podskórna i tkanka kostna ulegają
stopniowemu zanikowi, skóra
traci elastyczność, policzki obniżają się powodując tworzenie się bruzd, fałd oraz nieestetycznych ,,chomików”, obniżają się też kąciki
ust.
Co
możemy uzyskać za pomocą liftingu wolumetrycznego?
modelowanie i uwydatnienie policzków,
modelowanie podbródka,
wyszczuplenie twarzy lub nadanie jej objętości,
spłycenie bruzd nosowo-wargowych,
spłycenie bruzd marionetki,
poprawę owalu twarzy,
poprawę kształtu nosa.
Opis zabiegu:
Preparat jest wstrzykiwany linijnie w tkankę podskórną za pomocą tępo zakończonej kaniuli. W zabiegu wykorzystuje się również tradycyjne cieniutkie igły dzięki którym preparat podaje się głęboko do tkanek. Zabieg nie jest bolesny, Pacjent może mieć uczucie ,,rozpierania” w tkance podskórnej dlatego u osób bardziej wrażliwych można zastosować znieczulenie. Podany preparat jest delikatny, miękki i ma konsystencję podobną do tkanek Pacjenta jest więc niewidoczny i praktycznie niewyczuwalny.
Po
jakim czasie widoczny jest efekt i jak długo utrzymuje się?
Spektakularny efekt jest widoczny tuż po wykonaniu zabiegu i utrzymuje się przez około 18 do 24 miesięcy. Długość utrzymywania się implantu w tkankach jest uzależniona od osobniczych właściwości organizmu. Bezpośrednio po zabiegu Pacjent może wrócić do normalnego funkcjonowania. Preparat doskonałe nawilża skórę i sąsiadujące tkanki, dając efekt wypoczętej i zdrowej skóry. Po zabiegu mogą pojawić się punktowe zasinienia, które znikają po okresie około 2 tygodni.
Zalecenia pozabiegowe:
Po zabiegu przez 14 dni należy unikać promieniowania słonecznego
w tym solarium i nagrzewania (sauna). Po upłynięciu dwóch tygodni amatorzy
kąpieli słonecznych muszą używać kremu z wysokim filtrem. Zalecane jest również
picie dużej ilości wody. Odstęp czasowy pomiędzy liftingiem wolumetrycznym
a innymi zabiegami typu botoks, laser czy peeling powinien wynosić minimum 3
tygodnie.
Przeciwwskazania:
ciąża, karmienie piersią,
nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
choroby autoimmunologiczne,
skłonność do powstawania blizn przerostowych,
opryszczka, trądzik,
choroby nowotworowe,
niewyrównana cukrzyca.
Objawy niepożądane:
zaczerwienienie i obrzęk,
ból w
miejscu wstrzyknięcia – objawy te znikają w przeciągu 72 godzin,
swędzenie w przypadku skóry wrażliwej,
nadwrażliwość w miejscu podania preparatu,
rzadko obrzęk pod postacią zgrubienia utrzymującego się kilka
tygodni.
Fibryna bogatopłytkowa jest całkowicie naturalnym preparatem pozyskiwanym z własnej krwi Pacjenta, po podaniu jej do tkanek skóry tworzy swoistą strukturę żelu składającego się z fibryny, płytek krwi, czynników wzrostu, leukocytów i komórekmacierzystych. Dzięki takiej budowie fibryna działa na skórę w sposób aktywny przez okres około tygodnia, w odróżnieniu od osocza bogatopłytkowego działającego najaktywniej przez kilka godzin po podaniu. Efektem działania fibryny bogatopłytkowej jest stymulacja produkcji nowego kolagenu, włókien elastyny oraz tworzenie nowych naczyń krwionośnych, a co za tym idzie poprawę napięcia, poprawę koloru i odmłodzenie skóry.
Wskazania:
zabieg polecany jest zwolennikom naturalnych metod odmładzania,
alergikom, osobom ze skórą wrażliwą, ponieważ istnieje jedynie minimalne ryzyko reakcji uczuleniowych,
zabiegowi mogą być poddawane osoby w każdym wieku, młodsi jako forma profilaktyki starzenia, osobom starszym polecany jest do poprawy kolorytu skóry, zmniejszenia bruzd, zmarszczek, do nawilżenia skóry,
w terapii blizn jako zabieg wspomagający przy mikronakłuwaniu czy laseroterapii,
w terapii wypadania włosów.
Efekty
zabiegu:
odmłodzenie, poprawa kolorytu, faktury, gęstości i napięcia skóry,
zmiejszenie bruzd i zmarszczek,
spłycenie blizn potrądzikowych i rozstępów,
zmniejszenie procesu wypadania włosów,
najlepsze widoczne są na skórze twarzy, szyi, dekoltu, grzbietów rąk oraz owłosionej skórze głowy.
Opis zabiegu:
Zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską, zebraniem wywiadu i ustaleniem oczekiwań Pacjenta i możliwości ich uzyskania zakładanego efektu. Przed zabiegiem Pacjent proszony jest o wypicie do 1,5 litra wody. Krew pobierana jest w taki sam sposób jak do badań laboratoryjnych, następnie próbówki z krwią umieszczane są w specjalnej wirówce i poddawane powolnemu procesowi odwirowywania i oddzielania się najcenniejszych dla regeneracji skóry składników krwi. Fibrynę można podawać do skóry metodą mezoterapii – im więcej wkłuć tym lepiej. Bardziej gęstą fibrynę, wirowaną nieco dłużej można podawać jako wypełniacz. Bardzo dobre efekty daje fibryna stosowana w terapii łączonej z mikronakłuwaniem lub z laseroterapią. Po zabiegu widoczne jest zaczerwienienie skóry oraz mikrogrudki znikające w najczęściej w przeciągu kilku godzin, czasami mogące utrzymywać się do kilku dni.
Czy
zabieg jest bolesny?
Na życzenie Pacjenta obszar poddany zabiegowi może być odpowiednio wcześnie znieczulony za pomocą maści.
Zalecenia
pozabiegowe:
w
dniu zabiegu należy:
utrzymywać higienę skóry, nie wykonywać makijażu,
unikać silnego nasłonecznienia lub działania mrozu,
zaprzestać korzystania z siłowni, basenu, sauny i solarium.
Schemat
terapii:
młodsze osoby, z dobrą kondycją skóry mogą wykonywać zabieg raz na pół roku jako formę profilaktyki przeciwstarzeniowej,
u osób nieco starszych ze zniszczoną, suchą skórą pożądany rezultat daje seria od 3 do 5 zabiegów odstępach od 2 do 4 tygodni, następnie wykonuje się zabiegi przypominające co 3 lub co 6 miesięcy.
Przeciwskazania:
– przeziębienie, opryszczka,
antybiotykoterapia aktualnie lub niedawno zakończona,
ciąża, karmienie piersią,
niewyrównana cukrzyca,
choroby krwi,
aktywny trądzik,
przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi (w tym aspiryny),
choroba nowotworowa,
skóra żle tolerująca nakłucia, płytko unaczyniona, ze skłonnością do powstawania blizn.
Objawy
niepożądane:
Osoby mające skłonność do powstawania siniaków powinny wykonywać zabieg przed weekendem.