Jest to innowacyjna metoda regeneracji skóry za pomocą oczyszczonego kolagenu. Linerese to biomateriał służący do rekonstrukcji i odbudowy tkanek, stymulujący fibroblasty do wytwarzania włókien nowego kolagenu. Zabieg można stosować profilaktycznie już po 25 roku życia w celu zahamowania procesów starzenia przez utrzymanie prawidłowego poziomu kolagenu lub leczniczo dla odzyskania utraconej jędrności, elastyczności i gęstości skóry. Linerase może być podawany w każdej okolicy twarzy i ciała, ze względu na swoją delikatność i wysoki profil bezpieczeństwa zalecany jest do stosowania w okolicy oczu, ust, szyi, dekoltu czy dłoni.

Wskazania:

  • regeneracja i odbudowa ubytków skórnych,
  • leczenie blizn,
  • redukcja zmarszczek i wiotkości skóry,
  • poprawa elastyczności i sprężystości skóry twarzy i całego ciała.

Opis zabiegu:

  1. biostymulacja na poziomie naskórkowym – maska złuszczająca
  2. biostymulacja na poziomie skóry właściwej – iniekcje atelokolagenu Linerase,
  3. ukojenie po zabiegu – maska regenerująca.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg Linerase jest małoinwazyjny i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Po zabiegu w miejscu podania może pojawić się zaczerwienienie, pieczenie, obrzęk, swędzenie i tkliwość. Objawy te ustępują samoistnie w przeciągu kilku minut po zabiegu lub maksymalnie w ciągu 3-7 dni.

Schemat terapii:

Całkowita kuracja składa się z 2-4 zabiegów. Pierwsze efekty w postaci zwiększonej gęstości, elastyczności i blasku skóry widoczne są już po 7-14 dniach i utrzymują się się przez okres 1 do 1,5 roku.