Portrait of young pretty smiling woman without makeup holding be

Mikronakłuwanie jest terapią przeznaczoną dla osób o wiotkiej, cienkiej skórze, z brakiem elastyczności, z widocznymi rozstępami i bliznami,  Polega na tworzeniu drobnych, punktowych mikrouszkodzeń  skóry, które w sposób naturalny  pobudzają procesy jej regeneracji, stymulując  powstawanie nowego kolagenu i elastyny, wytwarzanie tych białek ma miejsce w 2-4 tygodniu od wykonania zabiegu. Nakłucia wykonywane są za pomocą urządzenia wyposażonego w mikroigiełki o różnej długości. Długość igiełek zależna jest od obszaru który poddajemy zabiegowi. Najlepiej przeprowadzić od 3 do 4 zabiegów w odstępach miesięcznych.

Regeneracja skóry:

Mikrouszkodzenia skóry mają pozytywny na zwiększenie elastyczności skóry, ale bardzo dobre efekty uzyskuje się po aplikacji na uszkodzoną skórę preparatów zawierających  witaminy, aminokwasy, peptydy czy minerały. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest terapia łączona z zastosowaniem osocza czy fibryny bogatopłytkowej, gdzie płytki krwi wydzielają w skórze cytokiny dodatkowo stymulując procesy regeneracji skóry.

Czy zabieg jest bolesny?

Ponieważ na skórze wykonywane są nakłucia, będą one oczywiście w pewien sposób odczuwalne dla Pacjenta. Dla poprawy komfortu, wykorzystuje się jednak specjalne substancje znieczulające, które nakładane są bezpośrednio na skórę. W ten sposób, dyskomfort z zabiegu jest znacznie minimalizowany i nie powinien stanowić przeszkody do podjęcia terapii.